Головна » 2014 » Серпень » 27 » Таємниця бібліотеки Ярослава Мудрого
12:52
Таємниця бібліотеки Ярослава Мудрого

Сьогодні розповідь піде  про одну з найкращих бібліотек, зібрати яку мав би за честь кожен колекціонер. Це – бібліотека Ярослава Мудрого, певне, найосвіченішого князя Київської Русі.

Ще змалечку син Хрестителя Русі Володимира любив читати книги, які, здавалося, додавали йому неабиякої наснаги і волі до життя. Читання стало чи не єдиною його розрадою у жорстокому світі інтриг і злих помислів. Слабке здоров’я Ярослава не залишало йому іншого вибору, як поринути в загадковий, але такий прекрасний світ старовинних фоліантів

  У 1037 році в столиці Київської Русі з’явилася прекрасна кам’яна споруда, з чудовими мозаїками і фресками, яка могла зрівнятися хіба що з головним візантійським храмом. Мова йде про Собор Святої Софії. Саме в ньому й розмістив Ярослав Мудрий свою чудову книгозбірню, яка налічувала багато цінних священних і богослужбових книг. Бібліотека постійно поповнювалася подарунками правителів європейських країн – фоліантами в розкішних окладах, прикрашених золотом і дорогоцінним камінням.
  Розбіжності щодо цієї легендарної споруди з кожним роком все більше поглиблюються. Проте багато джерел, хоч і побіжно, але свідчать про те, що бібліотека все-таки була і просто безслідно зникнути вона не могла. У чому ж криється загадка Ярослава Мудрого? Факт того, що бібліотека згоріла під час татаро-монгольської навали, теж достеменно не підтверджено.
     Ще до революції 1908 року шукачі скарбів виявили біля північно-західного кута собору глибокий провал грунту. Вони спустилися на канатах вниз і потрапили в підземну галерею, викладену цеглою. Пройшовши якусь відстань, їм довелося повернутися назад, оскільки в підземному приміщенні стався провал.

Враховуючи, що бібліотечною справою споконвіків займалися ченці, то і шукати літописи варто серед ченців. Прихильники однієї з версій практично одностайно впевнені, що книги досі приховані в підземеллях Межигірського монастиря під суворою обітницею мовчання. До того ж, враховуючи особливо сприятливу атмосферу київських печер, можна тільки здогадуватися, в наскільки відмінному стані збереглися книги. 
    Таємниці бібліотеки Ярослава Мудрого і досі не залишають в спокої дослідників і скарбошукачів. Для деяких істориків розкрити місцезнаходження легендарної книгозбірні – справа честі. Мабуть, ця праця залишиться у спадок ще для декількох майбутніх поколінь

Переглядів: 505 | Додав: Bibliotekar | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]