08:42 Китайський календар. 2017 - рік Вогняного Півня |
Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу. Існує три типи календарних систем: сонячна, місячна і сонячно-місячна. Сонячний календар розглядає час обертання Землі навколо Сонця як один рік. Місячний календар передбачає, що час обертання Місяця навколо Землі — це один місяць. Місячний рік приблизно на 11 днів коротший від сонячного року. Стародавній китайський календар є сонячно-місячним. Місяці у ньому визначені відповідно до циклів місяця — від молодика до молодика, а роки встановлені тотожно з сонячним календарем. Щоб підігнати місяці до сонячного року, приблизно кожен третій рік додається високосний або вставний 13-й місяць. Самі китайці зазвичай називають свій стародавній календар «місячним» або «сільськогосподарським».
12 тварин зодіакального китайського календаря, за переказами, були обрані богами для уособлення 12 років, які циклічно повторюються. Порядок 12 тварин такий: щур, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, собака і свиня. 12 тварин, які представляють роки, також слугували нагадуванням для древніх китайців про важливість добре розраховувати свій час і планувати життя. Разом із тим, вчення про 12 тварин було тісно пов'язане з віруваннями про взаємозв'язок людини і Всесвіту.
Небесний зв'язок
Важливим аспектом китайського календаря є 60-річний цикл. Його становлять комбінації з 10 «небесних стовбурів» і 12 «земних гілок». Вчення китайського календаря передбачає також, що космос і людина тісно взаємопов'язані. У залежності від зміни взаємного розташування небесних світил, змінюються і події на Землі. Зміна династій, падіння царств, час процвітання або безперервні війни мають свої причини. Відповідно до переконання, поширеного в Древньому Китаї, коли в народі панує спокій і чеснота, то країна отримає благоденство і щастя, а коли люди починають дбати лише про наповнення своїх гаманців на шкоду іншим, може трапитися природне лихо або почнеться війна. Перехід від одного року даного циклу до іншого, як показує табл. вище, відбувається по діагоналі зверху вниз і зліва направо. Тому, якщо відомий перший рік даного циклу за григоріанським календарем, то за допомогою таблиці можна визначити позначення будь-якого іншого року всередині циклу. Циклічний календар у минуле та сьогодення. За початок циклічної ери, тобто за перший рік першого циклу, прийнятий рік «миші», відповідний 2637 до н. е.. Ця дата пов'язана з першим роком царювання легендарного правителя Хуан Ді. До теперішнього часу минуло 76 повних циклів, і з 1924 р. розпочався 77-й цикл. Циклічна календарна система широко поширена в побуті, і тому її часто називають «побутовою».
Новий 2017 - рік Вогняного Півня
Кажуть, як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Цьогоріч ми зустрічаємо його в 3-й місячний день і з Місяцем у Водолії. За матеріалами: - http://www.epochtimes.com.ua/ - Олена Осипенко. Астрологічний календар для України на 2017 рік, стор. 4. |
|
Всього коментарів: 0 | |