Головна » 2017 » Вересень » 19 » Голуб – символ миру
10:17
Голуб – символ миру

У багатьох народів голуби вважалися святими птахами і були присвячені вищим божествам. З давніх часів люди, спостерігаючи покірливу поведінку цих птахів, сприймали їх як посланників Бога. У різних релігіях голуби втілюють чистоту, невинність, покірність, ласку й любов.

Домашніх голубів почали розводити ще в Давньому Єгипті. Звідти вони потрапили до Греції, а далі – до Риму і поступово стали розселятися по всьому світу. Існують різні повір'я й легенди, пов'язані з цими божественними птахами.

Згідно з ними, голуби брали участь у створенні світу. В українських притчах розповідається про те, як на світове дерево серед безбережного океану сіли два або три голуби, потім спустилися на дно моря, набрали піску і камінчиків, із яких і створили світ.

Вже не одне тисячоліття в багатьох країнах існував звичай: у дні великих свят давати свободу невільникам. У сучасному цивілізованому світі випускання голубів – дань стародавнім і добрим традиціям.

Багато хто знає, що голуб також вважається символом пошти. Ще в Давньому Єгипті голубів почали використовувати як поштових птахів. Нерідко ці птахи виручали людей, швидко доставивши важливі повідомлення, часто ризикуючи своїм життям.

Голуби приводять людей до згоди і єднання. З давніх часів вважалося, що душа людини відлітає на небо в образі голуба. Може не випадково їх часто називають святими птахами?

Переглядів: 40 | Додав: Bibliotekar | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]